Poprzedni temat «» Następny temat
100 mln zł rozdamy hojną ręką bo kto bogatemu zabroni
Autor Wiadomość
Over 

Wysłany: 2010-09-20, 16:14   100 mln zł rozdamy hojną ręką bo kto bogatemu zabroni

100 mln zł - tyle w tym roku przeznaczy polski MSZ na pomoc dla najbiedniejszych krajów na świecie. Tegoroczna zapomoga jest o 17 mln niższa niż zeszłoroczna.

Henryk Litwin, wiceminister spraw zagranicznych, powiedział, że niższa zapomoga jest efektem międzynarodowego kryzysu gospodarczego. Dodał, że naszym priorytetem przy udzielaniu pomocy są kraje Partnerstwa Wschodniego. - Na szczególną uwagę zasługują nasi najbliżsi sąsiedzi: Ukraina i Białoruś - powiedział Litwin.

- Poza Ukrainą i Białorusią w ramach Partnerstwa Wschodniego pomagamy też Gruzji i Mołdowie. W sumie zrealizowano blisko 160 projektów - powiedział dyrektor Departamentu Współpracy Rozwojowej Marek Ziółkowski.

Najwięcej, bo 35 mln zł przeznaczono na projekty w Afganistanie. - Pieniądze dostają Zespoły Odbudowy Prowincji. W ubiegłym roku w Afganistanie zrealizowano 34 projekty, głównie z zakresu odbudowy infrastruktury oraz poprawiające warunki życia ludzi - mówi Barbara Szymanowska doradca do spraw współpracy rozwojowej przy Dowódcy Polskich Sił Zadaniowych w Ghazni.
money.pl

Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Afganistan, trochę tego jest i warto by zapytać co MY obywatele z tego mamy że państwo hojnie rozdaje nasza pieniądze :?: :-/

Ernesto Che GO 

Wysłany: 2010-09-20, 19:40   

100 mln zł, co to za suma dla nas krezusów europy, to cena za bycie tygrysem i zieloną plamą. Nawet nie chce mi się o tym znów pisać. Dobrze się rozdaje nieswoje, w końcu zawsze można coś narodowi podnieść by zapłacił za pański gest. :->

Odpowiedz do tematu