Poprzedni temat «» Następny temat
DDS imprezowy
Autor Wiadomość
Over 

Wysłany: 2018-07-12, 08:13   DDS imprezowy

Dzień Dobry Serdecznie. :-D Czwartek 12 lipca - Światowy Dzień Imprezy, Dzień Świadomości Narodowej, Ogólnopolski Dzień Komplementów.

Imieniny dziś obchodzą: Andrzej, Bonifacy, Bruno, Brunon, Epifania, Euzebiusz, Feliks, Hilarion, Hilariona, Himisław, Imisława, Jan Gwalbert, Janina, Jazon, Leon, Leona, Marcjanna, Natan, Paulin, Prokles, Prokul, Świętożyźń, Tatomir, Wera, Weronika. Solenizantom składam najlepsze życzenia.

Z kalendarium:
1345 - Wojna polsko-czeska: wojska czeskie rozpoczęły nieudane, ośmiodniowe oblężenie Krakowa.
1870 - Opatentowano celuloid.
1941 - Porozumienie między ZSRR i Wielką Brytanią o współdziałaniu w wojnie przeciw III Rzeszy.
1943 - Niemieccy żandarmi przeprowadzili pacyfikację Michniowa, w czasie której spalono żywcem i zastrzelono około 100 osób. W odwecie oddział partyzancki Jana Piwnika "Ponurego" rozstrzelał w nocy z 12 na 13 lipca 180 Niemców w zatrzymanym pod Łączną pociągu relacji Warszawa-Kraków.
1957 - Ustalono związek raka płuc z paleniem papierosów. Naczelny lekarz USA, dr. Leroy Burney, opublikował pierwszy w dziejach oficjalny raport państwowy w tej sprawie.
1990 - Do służby w Siłach Powietrznych RP wszedł samolot Tu-154M nr boczny 101, który 10 kwietnia 2010 roku uległ katastrofie w Smoleńsku.

Za oknem słonecznie. Temperatura w okolicy +23.

Życzę miłego dnia.

Enigma 

Wysłany: 2018-07-12, 21:28   

Witam słoneczka GO. :-D Mimo wszystko nie wytrzymało i pokropiło trochę wieczorem. Lipiec jak do tej pory chłodniejszy niż w lata poprzednie.

Ernesto Che GO 

Wysłany: 2018-07-12, 22:24   

Hej żuczki. :mrgreen: Skosiłem trawnik, mam nadzieję na fajny weekend i grilla. Przytłacza mnie ogrom prac do wykonania...

Odpowiedz do tematu