Poprzedni temat «» Następny temat
Trump chce rozpocząć wojnę której USA nie wygra...
Autor Wiadomość
Over Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 27553
Skąd: z Górnego Śląska
Wysłany: 2018-03-04, 20:30   Trump chce rozpocząć wojnę której USA nie wygra...

"Chiny nie chcą wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi, ale jeśli USA podejmą działania, które zaszkodzą chińskim interesom, to nie będą siedzieć z założonymi rękami" - oświadczył w niedzielę w Pekinie rzecznik chińskiego parlamentu Zhang Yesui.

Zhang Yesui spotkał się z dziennikarzami w przeddzień otwarcia dorocznej sesji Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (OZPL) - chińskiego parlamentu.

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział że wkrótce wprowadzi cła na import stali i aluminium; ma to pomóc amerykańskim firmom, które - według prezydenta - ucierpiały przez niesprawiedliwe umowy handlowe.

Import stali ma być objęty podatkiem w wysokości 25 proc., a aluminium - 10 proc.

Decyzja Trumpa spotkała się z negatywnymi reakcjami m.in. Unii Europejskiej, Kanady i Chin.
interia.pl

Ameryka będzie musiała stać się samowystarczalna jak Korea Północna jak już wszystkich wkurwi.
_________________
- Jak nie możesz przyjść do siebie, to przyjdź do nas ^^
 
 
Ernesto Che GO Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 25010
Skąd: Autonomia Śląska
Wysłany: 2018-03-04, 21:29   

Komisja Europejska zapowiada działania odwetowe w odpowiedzi na amerykańskie cła na stal i aluminium. Bruksela w najbliższych dniach ma przedstawić propozycje w tej sprawie.
media

Trump nie wygra tej wojny.
_________________
Im jestem starszy, tym byłem kiedyś lepszy.
 
 
Enigma Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 24335
Skąd: Los Vatos Locos
Wysłany: 2018-03-05, 20:56   

Jeśli Europejczycy zdecydują się podnieść i tak już znaczne opłaty taryfowe na amerykańskie produkty, to "my po prostu wprowadzimy opłatę na ich samochody sprowadzane do naszego kraju" - napisał w sobotę na Twitterze Donald Trump.

Trump zarzucił jednocześnie Unii Europejskiej, że blokuje sprzedaż amerykańskich aut w Europie. "To wielka nierówność w handlu między nami" - podkreślił.
media

Trump jednak najlepiej czuje się w piaskownicy... Super Bufon prezydentem USA... :mrgreen:
_________________
Nigdy nie jest za późno, aby zostać tym, kim chcieliśmy zostać.
 
 
Over Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 27553
Skąd: z Górnego Śląska
Wysłany: 2018-03-09, 00:09   

Prezydent USA Donald Trump zdecydował się na wprowadzenie ceł na stal i aluminium. Wynoszą one 25 proc. na stal i 10 proc. na aluminium.

Na razie nie obejmą one Kanady i Meksyku, ale kraje Unii Europejskiej już tak. To rodzi groźbę wywiązania się wojny handlowej na linii USA-Europa.

Cła zaczną obowiązywać w ciągu 15 dni.
media

Teraz piłka po stronie UE... Decyzja USA może wywołać wojnę handlową USA z Unią Europejską, Chinami, Koreą Południową.
_________________
- Jak nie możesz przyjść do siebie, to przyjdź do nas ^^
 
 
Ernesto Che GO Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 25010
Skąd: Autonomia Śląska
Wysłany: 2018-03-22, 20:45   

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezydent USA Donald Trump podpisał memorandum wykonawcze, które nakłada na towary z Chin cła odwetowe i inne restrykcje o łącznej wartości nawet 60 mld dol. Chińczycy już zapowiedzieli działania odwetowe.

W czwartek Donald Trump podpisał memorandum nakładające cła na towary importowane z Chin (ich lista ma być przedstawione po konsultacjach). Według amerykańskiej administracji cło w wysokości 25 proc. ma być karą za kradzież przez chińskie firmy własności intelektualnej spółek z USA. To kolejna tego typu decyzja. Na początku miesiąca Trump zdecydował o wprowadzeniu ceł na import stali i aluminium.

Donald Trump podkreślił, że wierzy, iż nałożenie ceł, których wartość może sięgnąć nawet 60 mld dol., pozwoli też stworzyć w Stanach Zjednoczonych nowe miejsca pracy.

To uczyni nas silniejszym, bogatszym narodem - stwierdził amerykański prezydent.

Jak informuje Washington Post, liczba produktów objętych sankcjami przekroczy setkę. Dzięki cłom zmniejszyć ma się też deficyt handlowy USA, który, jak twierdzi prezydent, "wymknął się spod kontroli". Za ubiegły rok wyniósł on 375 mld dol., a dzięki nowym taryfom ma się zmniejszyć do 275 mld dol.

Prezydent USA zapowiedział, że wprowadzone cła "to dopiero początek". O tym, czy i w jakim tempie zostaną wprowadzone kolejne restrykcje, zdecydują najbliższe tygodnie - twierdzą źródła, do których dotarło CNBC.

Decyzja Donalda Trumpa została źle przyjęta m.in. przez niektórych polityków z Partii Republikańskiej - nałożenie ceł może bowiem oznaczać podniesienie cen niektórych towarów, za co zapłacą przeciętni Amerykanie.

Swoje obawy wyraża też wiele firm. Ucierpieć miałby chociażby Boeing, który w ciągu następnych 20 lat ma dostarczyć do Chin samoloty o wartości biliona dolarów. Prezes Boeinga we wcześniejszych wypowiedziach podkreślał, że Państwo Środka staje się największym światowym odbiorcą samolotów, dlatego zalecał ostrożność w kwestii ceł. Firm, które mogą stracić na ewentualnej wojnie handlowej, którą zapoczątkować może decyzja Donalda Trumpa, jest jednak znacznie więcej.
gazeta.pl

USA są dziś zbyt mocno zadłużone aby wygrać wojnę celną z Chinami. Ale i tak oberwiemy wszyscy na tej awanturze.
_________________
Im jestem starszy, tym byłem kiedyś lepszy.
 
 
Over Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 27553
Skąd: z Górnego Śląska
Wysłany: 2018-04-02, 22:13   

Chiński resort handlu ogłosił objęcie 128 amerykańskich towarów cłami sięgającymi 25 proc. Postanowienie o nałożeniu taryf wejdzie w życie w poniedziałek 2 kwietnia. Jest to odpowiedź na restrykcje celne wprowadzane przez prezydenta USA Donalda Trumpa.

Restrykcje handlowe wprowadzone przez władze w Pekinie wobec USA dotyczą takich towarów jak mrożona wieprzowina, wino, a także niektóre owoce oraz orzechy.

Jak wskazuje Reuters, wprowadzone cła pokrywają się z ogłoszoną 23 marca listą, którą opublikował chiński resort handlu. W 2017 roku wartość chińskiego importu towarów z tej listy wyniosła ok. 3 mld USD. Stanowiłoby to mniej niż 2 proc. całkowitego importu z USA do Chin, wycenianego na 153,9 mld USD.

Lektura spisu ogłoszonego 23 marca wskazuje, że Chiny rozważały m.in. wprowadzenie 25-procentowej taryfy na importowaną z USA wieprzowinę i złom aluminiowy. Druga lista towarów, na której znalazły się m.in. wino, jabłka, alkohol etylowy i stalowe rury, miała być objęta podatkiem 15-procentowym.

Według chińskiego ministerstwa cła na amerykańskie towary pomogą zrównoważyć straty, jakie chińscy producenci poniosą w związku z taryfami nałożonymi wcześniej przez administrację USA na stal i aluminium. Ministerstwo wezwało Waszyngton do renegocjacji taryf.
interia.pl

Giełdy polecą na dół.
_________________
- Jak nie możesz przyjść do siebie, to przyjdź do nas ^^
 
 
Enigma Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 24335
Skąd: Los Vatos Locos
Wysłany: 2018-04-06, 20:33   

Chiny będą bronić swoich interesów bez względu na koszty – oświadczyło w piątek 6 kwietnia chińskie ministerstwo handlu w reakcji na zapowiedzi prezydenta USA Donalda Trumpa, że karne cła mogą być rozszerzone na kolejne chińskie towary warte 100 mld USD rocznie.

W komunikacie opublikowanym w piątek na stronie chińskiego resortu handlu powtórzono, że Chiny nie chcą wojny celnej, ale nie obawiają się jej. To USA rozpoczęły konflikt - napisano.

"Jeśli Stany Zjednoczone zlekceważą sprzeciw ze strony Chin i społeczności międzynarodowej i będą dalej podejmować działania jednostronne i protekcjonistyczne, Chiny będą walczyć do samego końca. Podejmą nowe wszechstronne środki odwetowe i nie zawahają się zapłacić każdej ceny, by bronić interesów państwa i obywateli" - ostrzegło ministerstwo.

Jest to reakcja na czwartkowe zapowiedzi Trumpa, który rozważa rozszerzenie ceł na kolejne chińskie produkty o wartości 100 mld USD rocznie, co uzasadnił "nieuczciwym odwetem Chin" na wcześniejsze zapowiedzi nałożenia karnych taryf na chińskie towary.

"Ta ostatnia groźba odzwierciedla głęboką arogancję części amerykańskich elit w ich podejściu do Chin" - ocenił te zapowiedzi państwowy chiński dziennik "Global Times".


Konflikt handlowy pomiędzy dwiema największymi gospodarkami świata coraz bardziej się zaostrza, a Chińczycy odpowiadają jak dotąd wet za wet na każde posunięcie USA. Eksperci ostrzegają, że wybuch wojny handlowej mógłby mieć fatalne skutki dla światowej gospodarki, ale przypominają, że większość planowanych restrykcji jeszcze nie obowiązuje, a obie strony wciąż mogą negocjować.

Datę wprowadzenia chińskich taryf uzależniono od wejścia w życie ceł amerykańskich. Te z kolei mogą zacząć obowiązywać po upływie 60-dniowego okresu przewidzianego na konsultacje.
interia.pl

Teraz albo świński blondyn spęka, albo mamy wszyscy przesrane.
_________________
Nigdy nie jest za późno, aby zostać tym, kim chcieliśmy zostać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group