Poprzedni temat «» Następny temat
Rosja zorganizuje igrzyska dla sportowców gorszego sortu
Autor Wiadomość
Ernesto Che GO 

Wysłany: 2018-01-31, 23:26   Rosja zorganizuje igrzyska dla sportowców gorszego sortu

Władze Rosji oficjalnie ogłosiły, że zdecydowały się zorganizować specjalne zawody dla tych sportowców, którzy zostali zdyskwalifikowani (niedopuszczonych do IO, na podstawie mocniejszych, lub słabszych dowodów, a często zwykłych pomówień) przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i nie wystartują w zimowych igrzyskach w Pjongczangu.

O decyzji rządu Rosji poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, który potwierdził, że rządowi "przypomniał" o tym podczas posiedzenia gabinetu prezydent Władimir Putin.

Sam prezydent w środę spotkał się w swojej rezydencji Nowo-Ogariowo ze sportowcami, na których MKOl nałożył zakaz startu w Pjongczangu. To efekt afery dopingowej, jaką ujawniono w Rosji po igrzyskach w Soczi w 2014 roku.

Putin przeprosił sportowców za to, że "nie był w stanie skutecznie ich obronić przed zarzutami". Dodał też: "jest mi przykro, iż sportowcy sami musieli się przeciwstawić zarzutom mającym wyłącznie polityczne motywacje".
onet.pl

Bardzo dobry ruch ze strony Rosji. Wszyscy wiedzą, że nie ma już czystego sportu, są tylko ci co są lepiej chronieni...

Enigma 

Wysłany: 2018-01-31, 23:58   

Może się okazać, że igrzyska dla sportowców gorszego sortu będzie więcej sportowców niż na tych jedynie słusznych pod patronatem USA...

Odpowiedz do tematu