Poprzedni temat «» Następny temat
Chińskie gazety informują jak postępować po ataku nuklearnym
Autor Wiadomość
Over 

Wysłany: 2017-12-06, 22:42   Chińskie gazety informują jak postępować po ataku nuklearnym

Gazeta wydawana w położonym przy granicy z Koreą Płn. chińskim mieście Jilin opublikowała w środę porady dla czytelników dotyczące tego, jak mogą się chronić przed atakiem nuklearnym. Inny dziennik wyjaśnił, że powodem jest sytuacja na Półwyspie Koreańskim.

Artykuł z poradami, na całą stronę, ukazał się w lokalnym dzienniku "Jilin Ribao" z miasta położonego na północnym wschodzie Chin. W tekście nie wspomniano o możliwym ataku ze strony Korei Północnej lub innych krajów. Wyjaśniono różnice między bronią konwencjonalną a nuklearną i napisano, jak można się chronić, jeśli dojdzie do ataku. Autorzy wytłumaczyli, że broń jądrowa ma pięć czynników rażenia: promieniowanie cieplne, falę uderzeniową, promieniowanie przenikliwe, impuls elektromagnetyczny i skażenie promieniotwórcze. Pierwsze cztery zabijają natychmiast.

Według "Jilin Ribao" ludzie, którzy podczas ataku nuklearnego będą przebywać na zewnątrz, powinni spróbować położyć się w rowie, zakryć odsłoniętą skórę ubraniem w jasnym kolorze lub zanurzyć się w rzece czy jeziorze, by zminimalizować ryzyko natychmiastowej śmierci. Do artykułu dołączono rysunki przedstawiające sposoby pozbycia się skażenia radioaktywnego.

Wpływowy anglojęzyczny dziennik "Global Times" w środowym komentarzu opisał artykuł z "Jilin Ribao" jako ogłoszenie społeczne spowodowane sytuacją na Półwyspie Koreańskim. "Jeśli wybuchnie wojna, nie można wykluczyć, że Półwysep Koreański będzie źródłem skażenia jądrowego, i należy poważnie zbadać środki zaradcze oraz otwarcie o nich mówić, by wiedzieli o nich zwykli ludzie. Jednocześnie nie ma absolutnie żadnego powodu, by się niepokoić" - napisano w "Global Times".
dziennik.pl

W okresie zimnej wojny mówiono, że w razie ataku nuklearnego należy okryć się białym prześcieradłem i czołgać się w stronę najbliższego cmentarza.

Ernesto Che GO 

Wysłany: 2017-12-06, 23:49   

Globalny konflikt wydaje się być nieunikniony i najgorsze w tym, że wszyscy wydają się być z tym pogodzeni. Zero woli kompromisu.

Odpowiedz do tematu