Poprzedni temat «» Następny temat
W internecie częściej pojawiają się podrabiane farmaceutyki
Autor Wiadomość
Ernesto Che GO 

Wysłany: 2017-11-29, 23:38   W internecie częściej pojawiają się podrabiane farmaceutyki

Sfałszowane farmaceutyki z przemytu i nielegalnej produkcji. Coraz częściej zajmują się tym rodzime gangi.

Sterydy, anaboliki, podrobione leki na potencję, a nawet rzekomo najnowszej generacji preparaty "leczące" nowotwory - te medykamenty trafiają na czarny rynek i coraz częściej przechwytują je funkcjonariusze służb zwalczających przestępczość.

Funkcjonariusze przyznają, że w przemyt i nielegalną produkcję sfałszowanych farmaceutyków coraz mocnej angażują się zorganizowane gangi.

Njbardziej spektakularny przypadek to rozbita jesienią 2016 r. pod Bydgoszczą największa na świecie nielegalna fabryka podrabianych anabolików i leków na potencję.

W gazecie wskazano, że nie ma kompleksowych statystyk dotyczących ilości nielegalnych farmaceutyków przejętych przez służby. "Szacunki mówią, że wartość rynku nielegalnych leków sięga ok. 100 mln zł rocznie. W legalnym obrocie znajduje się ok. 1-2 proc. podróbek" - mówi rzecznik Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego Paweł Trzciński.

Jednak skala "podróbek" w obrocie jest dużo większa, bo nielegalne leki z gangsterskich fabryk i przemytu są rozprowadzane głównie przez internet, do aptek nie trafiają.
interia.pl

Dziwi mnie jedno - skoro podrabiany alkohol trafia do sklepów, to skąd pewność, że podrabiane leki nie trafiają do aptek?

Enigma 

Wysłany: 2017-11-29, 23:47   

Kto kupuje leki w internecie, chyba jacyś samobójcy...

Odpowiedz do tematu