Poprzedni temat «» Następny temat
Niechlubna przeszłość dopadła posła Leonarda Krasulskiego
Autor Wiadomość
Enigma 

Wysłany: 2017-01-03, 23:02   Niechlubna przeszłość dopadła posła Leonarda Krasulskiego

Bliski kolega Jarosława Kaczyńskiego i szef PiS w Elblągu poseł Leonard Krasulski od siedmiu lat ukrywał, że służył w Ludowym Wojsku Polskim, w jednostce odpowiedzialnej za pacyfikację Wybrzeża w grudniu 1970 roku.

Z archiwów IPN wynika, że od 23 października 1969 r. Krasulski był żołnierzem służby zasadniczej, a po uzyskaniu stopnia kaprala w wakacje 1970 r., postanowił zostać zawodowcem. Służył w 1. Warszawskim Pułku Czołgów z Elbląga - jednostce, która pacyfikowała stoczniowców na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku.

To prawda, moja jednostka brała udział w tych wydarzeniach. Nawet po drodze był wypadek z czołgiem - powiedział Krasulski. Dopytywany, czy strzelał do robotników, zaprzeczył. - Odmówiłem wyjazdu, zostałem w koszarach - zadeklarował.

W rozmowie szef warszawskiego oddziału IPN prof. Jerzy Eisler ocenił, że nie ma możliwości, by w tamtym okresie niscy stopniem wojskowi mogli odmówić przełożonym i nie ponieść konsekwencji.

Podobnego zdania jest prof. Antoni Dudek. - Taki ktoś błyskawicznie straciłby pracę i zostałoby to odnotowane w jego aktach. Dla mnie to brzmi jak bujda z chrzanem! - powiedział.

Krasulski nie poniósł konsekwencji. Służył w wojsku do lutego 1976 r., wtedy ze stopnia plutonowego został zdegradowany do stopnia szeregowca i wyrzucony z armii. Poseł Krasulski nie chce zdradzić, co się wtedy wydarzyło.

Po wyrzuceniu z wojska Krasulski zaangażował się w działalność opozycyjną. W 1981 r. został skazany za organizację nielegalnego strajku w zakładach w Elblągu.

W 1989 r. Krasulski poznał Jarosława Kaczyńskiego, któremu, pomógł zdobyć mandat senatora w okręgu elbląskim.

11 lat temu Krasulski został skazany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Od 2005 roku regularnie zasiada w Sejmie jako poseł ziemi elbląskiej.
tvn24.pl

Sprawa się rypła, co zrobi z tą żabą prezes?

Leonard Krasulski.jpg
Plik ściągnięto 129 raz(y) 14,74 KB

Ernesto Che GO 

Wysłany: 2017-01-03, 23:45   

Enigma napisał/a:
Służył w wojsku do lutego 1976 r., wtedy ze stopnia plutonowego został zdegradowany do stopnia szeregowca i wyrzucony z armii. Poseł Krasulski nie chce zdradzić, co się wtedy wydarzyło.

Liczę, że dziennikarze wytropią ten wstydliwy brakujący element, bo to może być prawdziwy hit.

Over 

Wysłany: 2017-01-04, 20:48   

Podczas poprzednich rządów PiS, w latach 2005-2007, poseł Krasulski twierdził, że ma wykształcenie podstawowe. Teraz utrzymuje, że ma wykształcenie średnie, które zdobył... w 1968 roku. Tą sprzeczność usiłują bezskutecznie wyjaśnić dziennikarze... cdn....

Enigma 

Wysłany: 2017-01-11, 21:50   

Sprawa się rypła... i nie pomyśli posła Krasulskiego...

Leonard Krasulski, poseł PiS, służył w Ludowym Wojsku Polskim do 1976 roku. Wtedy to został zdegradowany ze stopnia zawodowego plutonowego do szeregowca i przeniesiony do rezerwy. Krasulski chętnie przejął wersję MON i broniących go mediów, że to była kara za "postawę niepodległościową". Bez żadnych podstaw!

Krasulski został zdegradowany zupełnie z innego powodu. - Poszło o defraudację 20-litrowej beczki spirytusu i innego mienia - mówi nam pułkownik L.

Inny z informatorów twierdzi, że Krasulski trafił przez to przed sąd honorowy podoficerów. - To była częsta praktyka zmierzająca do tego, by takie sprawy rozwiązywać wewnątrz jednostki. Dzięki temu nie było kontroli z zewnątrz, która mogłaby wykryć inne nieprawidłowości.
dziennik.pl

No i wstyd...

Odpowiedz do tematu